Najdete zde hodinky snad všech tradičních značek jako jsou Casio, Festina, Tissot, Swatch, Seiko, Prim, Citizen, Royal London, ale i značky jako Xiaomi pro fitness fanoušky a také designové pánské i dámské hodinky známých značek jako Calvin Klein nebo Diesel.

Stylové dámské hodinky pro moderní ženu

Trochu z historie hodinek

První kapesní hodinky byly sestrojeny v Norimberku kolem roku 1500 a nazývaly se Norimberské vejce, ať již podle tvaru nebo místa sestrojení. Dámské hodinky to nebyly a měly jen hodinovou ručičku. Před rokem 1675 byly zdokonaleny setrvačníkem.

Velmi známé jsou také ty vyrobené pro carevnu Kateřinu II. v letech 1764-1767 jež obsahovaly celkem 427 dílů. Byly také ve tvaru vajíčka a navíc s náboženskými motivy a zvonkohrou.

Ovšem první náramkové hodinky vyrobil pařížský hodinář Louis Cartier. Založení této významné hodinářské a šperkařské firmy se datuje kolem roku 1847.

Švýcarsko a dámské hodinky

Nejznámější Švýcarské luxusní hodinky jsou značky Rolex. Ovšem ve Švýcarsku jsou jiné známé firmy, které vyrábějí kvalitní a vysoce ceněné hodinové strojky. Švýcarsko je největší hodinářskou velmocí. Vznikly zde například firmy jako Piaget SA, Vacheron Constantin, Patek Phillipe, Festina, Tissot a další. Zajímavostí u firmy Patek Phillipe je, že si tato firma veškeré díly vyrábí sama.

Z japonských firem bych vybrala zástupce firem Citizen a Seiko. Tyto však již nepatří k těm nejluxusnějším a jsou dostupné pro většinu lidí.

Quartz není značka hodinek, jak si většina lidí myslí

Quartz je pouze označení elektronických hodinek používajících oscilátor regulovaný křemenným krystalem. Hodinky s označením Quartz jsou přesnější než hodinky s mechanickým pohonem. A tento typ hodinek nabízí nyní Švédská firma Deevotion, která je vylepšila ještě nápaditým designem. Jsou to hodinky s náramkem jako doplněk pro moderní ženu. Nejen stylové k ležérnímu letnímu oblečení, ale i elegantní v černé barvě nebo romantické s perlami pro moderní nevěstu, neodolatelné ve své kráse.