Čištění syntetické kůže je jednoduché. Syntetická kůže je levnější a odolnější alternativa k pravé kůži. Používá se na nábytek, oblečení, čalounění automobilů, kabelky, řemeny a další. Syntetickou kůži lze nalézt v různých formách, jako je polyuretanová, vinylová nebo mikro semišová kůže. Každá z těchto kůží může být vyčištěna relativně podobným způsobem, s některými klíčovými rozdíly.
Ovšem předtím, než se pokusíte o čištění syntetické kůže, vždy zkontrolujte pokyny pro péči.  Mohou existovat další kroky, které jsou nutné k ochraně barviv, nití a podšívky.

Udržování polyuretanové kůže

Namočte hadřík nebo houbičku do vody a utřete povrch.  Používejte teplou vodu.  Tímto způsobem otřete prach, špínu a další nečistoty.  Polyuretan se snadněji čistí než normální kůže, což je dostatečné pro každodenní péči a lehce znečištěné povrchy.
Na větší špínu použijte mýdlo. Pokud máte skvrny nebo nečistoty větší, nemusí být samotná voda dostatečná. Použijte nezředěné mýdlo. Pro tento krok můžete také použít tekuté mýdlo, popřípadě ještě můžete použít benzínový čistič.  Ve větrané místnosti se během 15 minut odpaří.

Udržování vinylové (PVC) kůže

Vysajte povrch kůže.  Pravidelné používání vysavače umožňuje čištění vlasů z domácích zvířat, prachu, nečistot a další.
Na vinylový povrch nanášejte vinylový čistič.  Tyto produkty můžete najít online nebo v místních prodejnách.  Některé jsou speciálně navrženy pro čištění sedadel, bund nebo sedadel pro děti.  Nezapomeňte vybrat produkt, který vyhovuje vašemu určenému účelu.  Na celém svém povrchu nanášejte malou vrstvu. Po postřiku nechte čistič působit asi minutu.

Na vinylový povrch použijte měkký štětec.  Poté, co necháte čistící prostředek působit, použijte kartáč na odstranění jakékoliv nečistoty nebo špíny na povrchu.  Použijte kruhové tahy s malým tlakem.  Nechte čistič udělat práci za vás.
Pokud je povrch, který čistíte, rozdělen, nebo má křivky a zákoutí, budete chtít jednotlivé části kartáčovat samostatně.
Kombinace čisticího prostředku a kartáče pravděpodobné odstraní špínu z povrchu. Vyčistěte zbytek špíny ručníkem.
Na povrch naneste sprej na ochranu proti vinylu.  Tyto výrobky pomáhají odpuzovat prach a špínu, čímž dochází k častějšímu čištění.  Obvykle chrání před UV zářením.  Po pokrytí povrchu čističem opět očistěte ručníkem.

Udržování Mikro semiše

Vysávejte každý týden, abyste odstranili prach, vlákna, vlasy z domácích zvířat a nečistoty. Malé částice mohou způsobit předčasné opotřebení a roztržení v napnutém materiálu. Věnujte zvláštní pozornost švům, kde se často shromáždí nečistota. Mikro semiš je vytvořen tak, aby simuloval vyvýšený povrch z přírodního semiše. Není vodotěsný jako PVC a musí být pečlivě ošetřen, aby se udržel. Udržujte mikro semiš před přímým slunečním zářením.  Barva micro semiše velmi snadno vybledne.
Rychle vyčistěte hadříky, které nepouštějí vlákna.  Mikro semiš je odolný proti vodě, takže čím dříve vyčistíte kapalinu, tím je menší pravděpodobnost jejího znečištění.
Skvrnu opláchněte vodou.  Použijte čistou houbu, namočenou ve vodě na opláchnutí. Vysušte v chladném prostředí, aby nedošlo k vytváření vodního kroužku.

Čištění syntetické kůže

Pro běžnou údržbu stačí mokrý hadřík a slabý roztok mýdla nebo tekutého pracího prášku. Pro odmaštění  použijte technický benzín. Pro větší trvanlivost používejte pravidelně spreje určené přímo pro tyto materiály.

Upozornění

pro čištění syntetické kůže nepoužívejte nikdy :

čištění syntetické kúže pozor
Nepoužívejte abrazivní prostředky k čištění umělé kůže.

Ocelová drsné kartáče mohou povrch poškodit.
Nikdy nepoužívejte mýdlo na vinylovou kůži.
Uchovávejte všechny umělé kůže mimo dosah vysokého tepla a plamene.  Tyto kůže jsou vyrobeny z plastu a jsou vysoce hořlavé
.