Výrobky z kůže, dobrá kožená peněženka nebo kožená kabelka, nejsou jen módní investice. Jak se starat o výrobky, aby Vám vydržely déle jako nové?

Naučte se, jak je vyčistit.

Jakmile dostanete do ruky novou čistou kabelku, naneste kondicionér na kůži, aby nedošlo k vysušení a praskání, a aby byla kůže odolná vůči budoucím skvrnám. Můžete si koupit komerční kondicionér kůže nebo si vyrobit vlastní tím, že smícháte 1 díl octu na 2 díly lněného oleje. Aplikujte na kůži, nechte působit asi 15 minut a setřete měkkým hadříkem, až kůže svítí. Uvidíte, jak Vaše kabelka nebo peněženka bude vypadat skvěle a vydrží dlouho. Nejdůležitější věc, jak nečistit kůži:

Nepoužívejte čisticí prostředky na bázi čpavku nebo bělícího prostředku. Mohou poškodit povrch. Pokud zvolíte jen vodu, může to udělat skvrny na kůži.

 

Jak se starat o výrobky z kůže

Jak tedy vyčistíte koženou tašku. Vyndejte všechno z kapes a obraťte kabelku dolů, abyste odstranili prach a nečistoty. Otočte ji dovnitř a vyčistěte jí například pomocí válečku. 

Chcete-li vyčistit kůži, promíchejte roztok teplé vody a mýdla, namočte do ní měkký hadřík, vyčistěte a očistěte vnější povrchy kabelky. Použijte druhou čistou vlhkou utěrkou, abyste vyčistili mýdlo a poté vysušte ručníkem. Teplá mýdlová voda také odstraňuje vodní skvrny.

I když jste opatrní, může se stát, že na Vaší kabelce se objeví nedopatřením nějaké skvrny od oleje nebo inkoustu. Chcete-li je odstranit, zkuste jeden z těchto návodů.

Odstraňovač nehtů nebo alkohol


To je skvělý způsob, jak se zbavit inkoustových skvrn a skvrn. Ponořte bavlněný tampón do odstraňovače laku na nehty nebo do alkoholu a lehce odstraňte skvrnu. Neotírejte, abyste inkoust nerozmazali. Opláchněte jemně, dokud není skvrna pryč. Otřete čistou vlhkou utěrkou a osušte ji ručníkem.

Soda nebo kukuřičný škrob

K čištění skvrn od oleje nebo mastnoty použijte sodu na pečení nebo kukuřičný škrob. Posypte mastné místo a mírně prášek rozetřete vlhkým hadříkem. Nechte působit několik hodin nebo přes noc. Soda nebo škrob absorbuje olej. Prášek poté utřete měkkým hadříkem.

Jsme specialisté na prodej zboží z pravé kůže.

Batoh ZWEI CHERIE CHR11 - fire
Batoh ZWEI CHERIE CHR11 – fire ekologické a moderní zboží.

Sledujte nás na facebooku a neuniknou Vám žádné zajímavosti v podobě moderních dárků.