Jak se starat o výrobky z kůže

Výrobky z kůže, dobrá kožená peněženka nebo kožená kabelka, nejsou jen módní investice. Jak se starat o výrobky, aby Vám vydržely déle jako nové?

Naučte se, jak je vyčistit.

Jakmile dostanete do ruky novou čistou kabelku, naneste kondicionér na kůži, aby nedošlo k vysušení a praskání, a aby byla kůže odolná vůči budoucím skvrnám. Můžete si koupit komerční kondicionér kůže nebo si vyrobit vlastní tím, že smícháte 1 díl octu na 2 díly lněného oleje. Aplikujte na kůži, nechte působit asi 15 minut a setřete měkkým hadříkem, až kůže svítí. Uvidíte, jak Vaše kabelka nebo peněženka bude vypadat skvěle a vydrží dlouho. Nejdůležitější věc, jak nečistit kůži:
Nepoužívejte čisticí prostředky na bázi čpavku nebo bělícího prostředku. Mohou poškodit povrch.
Pokud zvolíte jen vodu, může to udělat skvrny na kůži.

 

Jak se starat o výrobky z kůže

Jak tedy vyčistíte koženou tašku. Vyndejte všechno z kapes a obraťte kabelku dolů, abyste odstranili prach a nečistoty. Otočte ji dovnitř a vyčistěte jí například pomocí válečku. 

Chcete-li vyčistit kůži, promíchejte roztok teplé vody a mýdla, namočte do ní měkký hadřík, vyčistěte a očistěte vnější povrchy kabelky. Použijte druhou čistou vlhkou utěrkou, abyste vyčistili mýdlo a poté vysušte ručníkem. Teplá mýdlová voda také odstraňuje vodní skvrny.

I když jste opatrní, může se stát, že na Vaší kabelce se objeví nedopatřením nějaké skvrny od oleje nebo inkoustu. Chcete-li je odstranit, zkuste jeden z těchto návodů.

Odstraňovač nehtů nebo alkohol


To je skvělý způsob, jak se zbavit inkoustových skvrn a skvrn. Ponořte bavlněný tampón do odstraňovače laku na nehty nebo do alkoholu a lehce odstraňte skvrnu. Neotírejte, abyste inkoust nerozmazali. Opláchněte jemně, dokud není skvrna pryč. Otřete čistou vlhkou utěrkou a osušte ji ručníkem.

Soda nebo kukuřičný škrob

 
K čištění skvrn od oleje nebo mastnoty použijte sodu na pečení nebo kukuřičný škrob. Posypte mastné místo a mírně prášek rozetřete vlhkým hadříkem. Nechte působit několik hodin nebo přes noc. Soda nebo škrob absorbuje olej. Prášek poté utřete měkkým hadříkem.

Pokud jste dostali kabelku čistou, naneste kondicionér na kůži, aby nedošlo k vysušení a praskání, a aby byl povrch odolný vůči budoucím skvrnám. Můžete si koupit komerční kondicionér na kůže nebo si vyrobit vlastní tím, že smícháte 1 díl octu na 2 díly lněného oleje. Aplikujte na kůži, nechte působit asi 15 minut a vytřete měkkým hadříkem, až kůže svítí.

Kosmetická taštička Reisenthel Travelcosmetic Funky hearts to je kvalita a praktičnost.
Kosmetická taštička Reisenthel Travelcosmetic Funky hearts to je kvalita a praktičnost.

Jsme specialisté na prodej zboží z luxusních syntetických materiálů, které dokonale nahradí kožené výrobky.

Sledujte nás na facebooku a neuniknou Vám žádné zajímavosti v podobě moderních dárků.