Šperky z chirurgické oceli jsou vyrobeny z oceli, která obsahuje chrom. Dobrá věc na nerezové oceli je to, že nekoroduje. Ačkoli je také velmi odolná, protože je tvrdší než stříbro, přesto se může tento typ oceli poškrábat a znečistit. To je důvod, proč byste měli dodržovat několik jednoduchých pravidel, aby vaše šperky z chirurgické oceli byly v dobrém stavu.

Šperky z chirurgické oceli a jejich údržba

Klenoty z nerezové oceli se snadno čistí. Jednoduše postupujte podle těchto kroků:

  1. Nalijte trochu teplé vody do malé misky a přidejte prostředek na mytí nádobí.
  2. Ponořte měkkou látku, která nepouští vlákna, do mýdlové vody a jemně otřete nerezové šperky vlhkým hadříkem, dokud není kus čistý.
  3. Vyčistěte zbývající mýdlo ze šperků pomocí vlhké tkaniny namočené v čisté vodě.
  4. Dobře šperky vysušte čistou utěrkou a nechte své kousky na vzduchu uschnout.

Poté, co jsou vaše šperky z nerezové oceli čisté, můžete použít lesk na šperky nebo lešticí hadřík, aby se leskly.

Někteří lidé používají zubní pastu k čištění obzvláště špinavých míst. Mějte však na paměti, že zubní pasta je abrazivní. Pokud se rozhodnete ji použít k čištění, ujistěte se, že to není bělicí značka, která obsahuje oxid křemičitý, a použijte měkký hadřík na tření pasty na vaše kousky.

Nezapomeňte poté šperky důkladně vypláchnout.

Alternativou k těmto způsobům čištění je zakoupení čisticího prostředku na chirurgickou ocel a postupovat podle pokynů na obalu. Můžete také zakoupit běžný čistič klenotů, jehož štítek říká, že může být použit na nerezovou ocel – tato značka se jeví jako vhodná.

Skladování šperků z chirurgické  (nerezové) oceli

Ačkoli jsou šperky z nerezové oceli velmi odolné, nekorodují a nevyžadují zvláštní péči, mohou se poškrábat. Proto byste měli své předměty nosit a ukládat tak, aby se minimalizoval kontakt s dalšími předměty, které by mohly poškodit šperky z chirurgické oceli.

Pokud se Vaše šperky poškrábou, můžete využít služby v klenotnictví, kde Vám je můžou profesionálně vyleštit. Uložte své nerezové kusy odděleně od šperků z jiných kovů.

Nakupujte šperky na damoda.cz